Požární sport - dorostenci:

Aktuální sestava:

           Stanislav Linhart (vedoucí kolektivu, trenér)

           Vojtěch Krist (koš)
           Tomáš Horečka (savice)
           Petr Urban (strojník)
           Tomáš Blažek (hadice B)
           Pavel Caha (rozdělovač)
           David Linhart (pravý proud)
           Václav Krist (levý proud)


Zpráva o činnosti družstva dorostenců v roce 2002.
(Valná hromada - 7. 12. 2002)

           Druhým rokem máme kolektiv dorostenců. Tito mladí hoši to vzali opravdu vážně a hned se můžeme chlubit s dobrými výsledky. První místo v okresním kole a postup do kola krajského, které se konalo v Kamenici nad Lipou. Za stálého deště a téměř neregulérních podmínek pro všechna družstva se soutěž uskutečnila. Po velkém boji kluci skončili na velice pěkném 2. místě, i když jsme pomýšleli výše. Požární útok - 1. místo, štafety 4x100m - 3. místo, běh jednotlivců na 100m - 3. místo a test - 1. místo. Myslíme, že příští rok kluci vydrží a že s větší chutí a lepším přístupem vylepšíme technické disciplíny. I když je někdy obtížné skloubit dvě činnosti dohromady, daří se toto družstvo udržet pohromadě.
        Také jsme se zůčastnili několika soutěží v kategorii mužů. Vlkoš - 7. místo z 19 družstev, Šumná - 6. místo z 18. družstev, Stařeč - 10. místo, Přibyslavice - 13. místo, noční soutěž v Telči - 28. místo z 87 družstev.
        V roce 2002-2003 budeme zapojeni do celoroční činnosti. 1. kolo Dalešice - suverénní způsob zvládnutí běhu v požární všestranosti, pouhé 2 trestné body na střelbě. Také se v dorostenecké kategorii objevila nová disciplína, kterou může plnit jednotlivec. Pro letošní rok máme zapojeny dvě dorostenky, které nás budou reprezentovat. Tato disciplína je udělaná pro sbory, kde není možno sestavit celé kolektivy dorostu. Doufejme, že v rámci okresu toto bude mít ohlas a větší zapojení od ostatních sborů. Toto jsou všechno hodnocení spíše v té části sportovní. Neměli bychom však opomenout, že dorostenci se také zůčastnili skládání slámy a celé požární auto připravili před lakováním a po laku. Za toto vše jim patří poděkování.
        Přejme si, aby tento elán a chuť je provázela do dalších let a mohli bychom se těšit z toho, že máme o budoucnost postaráno

Vedení kolektivu dorostenců

Historie...

           Kolektiv dorostenců vznikl po několikaletém půstu v roce 2001. Tato věková kategorie má v rámci okresu pouze dvě zastoupení. Naše družstvo dorostenců je vlastně pohromadě od žákovských let, od roku 1994. Po dosažení věkové hranice a po ukončení veškerého působení v kategorii žáků, jsme se hned věnovali problematice dorostu. I když jsme věděli, že je to úkol nelehký, bez velkých obtíží jsme vyhráli okresní kolo a postoupili do kola krajského, které se konalo v Kamenici nad Lipou 8.6.2002. Celkové umístění bylo dobré. S druhým místem jsme byli spokojeni a zároveň jsme získali nové zkušenosti do vyšších kol. Také jsme se zůčastnili několika soutěží v kategorii dospělých , kde jsme si počínali celkem dobře.Na začátek stránky ]