Požární sport - muži:

Aktuální sestava:

           Karel Tomek (velitel, koš)
           Pavel Urban (savice)
           Erik Pavlíček (strojník)
           Pavel Doležal (hadice B)
           Petr Doležal (rozdělovač)
           Zbyněk Neumann (pravý proud)
           Martin Vyskočil (levý proud)


Zpráva o činnosti družstva mužů v roce 2003.
(Valná hromada - 13. 12. 2003)

           Rok 2003 byl již šestým rokem působení našeho družstva v okresní lize a požárním sportu vůbec. Sezóna, jako již tradičně, začala soutěží v Dolních Loučkách, kde jsme na zmrzlém povrchu obsadili páté místo s časem rovných 22 sekund. Před zahájením vlastních soutěží, konajících se v letních měsících jsme museli řešit závažné organizační problémy, neboť z našeho týmu odešli hned dva zkušení matadoři Pavel Neumann na postu pravý proud a Tomáš Cieslar na postu savice. S tímto nečekaným problémem nám ochotně pomohli Zbyněk Neumann a Pavel Urban, kteří je nahradili, za což jim patří dík. Pro udržení výkonnosti z minulých sezón jsme chodili na pravidelné tréninky na kterých jsme se navíc individuálně věnovali novým členům družstva.
        Na plno začala sezóna 11. května v Petrovicích , kde jsme se umístili na sedmém místě s časem 20,55, následovalo 9. místo v Přibyslavicích a druhé místo na okrskové soutěži v požárním sportu v Chlístově. Již tradičně jsme se účastnili soutěží na znojemském okrese odkud jsme si přivezli třetí místo z Hostěradic a čtvrté z Miroslavi.
        Hlavním cílem však bylo, jako každý rok, pořádání soutěže o Putovní pohár starostky obce. Z organizačních důvodů byl závod přesunut na Vyskočilovu loukou. V domácí atmosféře náš tým skončil na šestém místě s časem 20,92. Po rozpačitých a nevyrovnaných výkonech z počátku sezóny, kdy tým nebyl zcela sehraný, se družstvu začalo dařit a obsazovat první příčky, příkladem je druhé místo v Sokolí nebo třetí místo v Přibyslavi v okrese Havlíčkův Brod. Závěr sezóny vygradoval v Lipníku kde jsme s časem 19,89 soutěž vyhráli.
        Závěrem bych rád jménem družstva poděkoval panu Vyskočilovi za poskytnutí louky. Velký dík také patří všem členům za pomoc při přípravě a pořádání domácí soutěže.

Muži bez omezení

Zpráva o činnosti družstva mužů v roce 2002.
(Valná hromada - 7. 12. 2002)

           Letošní sezóna byla již pátým rokem působení našeho družstva v okresní lize a požárním sportu vůbec. Udržet krok s nejlepšímy týmy v požárním útoku dnes představuje velké úsilí a mnoho volného času všech členů družstva i nemalé finanční prostředky. Bez pravidelných tréninků, dobrého cvičiště a průběžné obměny sportovního materiálu se dnes již neobejdeme. Vlastní cvičiště pro trénink a především pořádání soutěží nám bohužel dosud chybí.
        Tak jako v předchozích letech bylo i letos naším hlavním cílem vítězství v Okresní lize hasičských soutěží. Třikrát po sobě jsme v okresní lize skončili na druhém místě, první místo nám vždy o několik bodů uteklo, vždy se rozhodovalo na poslední soutěži. Po slibně rozjetém začátku sezóny se nám v závěru bohužel přestalo dařit. Toto schéma se mělo opakovat, i když tentokrát s trochu jiným výsledkem.
        První soutěže jsme se zúčastnili už v zimě. Soutěž se konala v Dolních Loučkách. Po této soutěži bylo jasné, že stávající výkon stříkačky je nedostačující a bylo nutné provést další úpravu. Ta se trochu protáhla, takže jsme se několika prvních soutěží nemohli zúčastnit. Čekání se naštěstí vyplatilo, s novou stříkačkou jsme začali běžně dosahovat časů pod 20 vteřin, což je při dnešní úrovni požárního sportu nutné, pokud se chcete umístit v první "pětce".
        Také se nám podařilo vylepšit naše rekordy v požárním útoku. Nejprve v mastníku podle pravidel Extraligy na čas 18,59 a posléze i v požárním útoku dle pravidel PS, a to časem 19,22 na soutěži okresní ligy v Sokolí.
        Okresní liga začala 9. června soutěží ve Svatoslavi. Do okresní ligy bylo letos zařazeno celkem dvanáct soutěží. My jsme se zúčastnili všech soutěží, dvě z nich se nám podařilo vyhrát. Z počátku jsme i přes dva nedokončené útoky získali slušný bodový náskok a vítězství v okresní lize bylo velmi blízko. V závěru sezóny se nám ale příliš nedařilo, takže se opět rozhodovalo na poslední soutěži. Se ziskem 110 bodů jsme v okresní lize zvítězili před druhým družstvem z Výčap, které získalo 106 bodů a třetími Okříškami s 90 body. Po pěti letech a třech druhých místech jsme si tak konečně mohli odvézt broušený putovní pohár pro vítěze okresní ligy.
        Pro velký počet soutěží na našem okrese jsme letos na rozdíl od předchozích ročníků mimo okres téměř nevyjížděli. Vyjímkou byl pouze výlet na Severní Moravu do Rýmařova, kde jsme získali pěkné druhé místo.
        Věřme, že se nám podaří postavit družstvo i do další sezóny a dobrými výkony nadále reprezentovat náš sbor i obec.

Muži bez omezení

Historie...

           Požárnímu sportu jsme se všichni věnovali už dříve, ať už jako žáci nebo dorostenci. V kategorii mužů bez omezení jsme se poprvé objevili na sklonku sezóny 1997 kdy jsme se zúčastnili asi třech soutěží v rámci okresní ligy. Další sezóna 1998 byla především va znamení tápání a marné snahy o dosažení rozumného času. Zkrátka jsme se učili. Jediným výraznějším úspěchem bylo vítězství v Janštejně, kde jsme dosáhli pro nás tehdy fantastického času 21,65 sec. V okresní lize jsme skončili na nevýrazném 9. místě.
        Sezóna 1999 byla jednoznačně naše nejúspěšnější. Zúčastnili jsme se všech soutěží Okresní ligy a několika soutěží mimo okres. Dosáhli jsme celkem šesti vítězství, získali tři putovní poháry a v Okresní lize skončili na výborném druhém místě. Náš rekord jsme zlepšili na čas 20,72 sec, ke konci sezóny však začalo být jasné, že se stávající výkonem stříkačky nemáme příští rok šanci. Proto náš sbor investoval nemalou částku na úpravu sportovní stříkačky.
        Nová stříkačka sice přinesla zlepšení dosažených časů, hned na počátku sezóny 2000 jsme vylepšili náš rekord na 19,85 sec a v příštím roce na 19,75 sec, nicméně zlepšili se i soupeři. Počínaje rokem 2000 dosahují nejlepší družstva časů i pod 19 vteřin, což bylo zatím vždy nad naše síly. Pokud tuto stránku čte někdo, kdo není z Českomoravské vrchoviny, musím vysvětlit, že na okresech Třebíč, Jihlava a Ždár nad Sázavou, se až na vyjímky soutěží s klasickými hadicemi C52 a B75. V roce 2000 v boji nás porazilo v boji o první místo v Okresní lize družstvo SDH Petrovice a příští rok jsme po vyrovnaném boji podlehly Beneticím. Již třetí rok po sobě jsme tak dosáhli pouze stříbrné příčky.
        Koncem roku 2001 se začaly objevovat potíže se stříkačkou, a po zimní soutěži v Dolních Loučkách v únoru 2002 bylo jasné, že stříkačku musíme znovu opravit. Proto jsme se několika prvních soutěží letošní sezóny nemohli zůčastnit. Dosud jsme se zůčastnili všech soutěží okresní ligy a přes dva nedokončené útoky se držíme na třetím místě, se ztrátou 3 bodů na prvního. Počátkem července jsme také vylepšili náš rekord v útoku dle pravidel extraligy na čas 18,59 sec. Další informace o naší účasti na soutěžích a o umístění v okresní lize se budete dozvídat v rubrice Aktuality.Na začátek stránky ]