Požární sport - žáci:

Zpráva o činnosti Mladých hasičů v roce 2003.
(Valná hromada - 13. 12. 2003)

           Jsme tu, abychom zhodnotili činnost mladých hasičů ve Sboru za uplynulý rok, Tak jako každý rok, jsou Mladí hasiči zapojeni do celoroční činosti hry Plamen. Na okresním kole v Petrovicích se umístili celkově na 15. místě. Kromě hry Plamen se žáci zůčastňují okresní ligy, které jsme také pořadatelem. Naše družstvo se umístilo v lize na 11. místě z padesáti kolektivů. Pro ročník 2003-2004 jsme opět zapojeni.
        Kolektiv dorostu lze hodnotit za uplynulý rok pouze dobře, neboť přístup v přípravě nebyl dostatečný a to se projevilo i ve výsledcích. V Petrovicích na okresním kole se nám nepodařilo zvítězit a tak byly uzavřeny dveře do kol vyšších. Krajské kolo se konalo v Třebíči, kde nás reprezentovaly dvě dorostenky v kategorii přeboru jednotlivců. Baráková umístila na 4. místě a Svitáčková na 3. místě. Dorostenci se ještě zůčastnili několika soutěží mezi dospělými. Umístění odpovídalo přípravě.
        Ročník 2003-2004 jsme začali tradičně Během požární všestrannosti, který jsme pořádali u nás 13. října. Dorostenci mají před sebou poslední rok, kdy mají před sebou ještě určíté možnosti. Braňák jsme seriózně vyhráli a tak se budeme těšit na jaro. V kategorii dorostenky máme opět dvě děvčata zapojena do celoroční činnosti. Braňák vynikajícím výkonem vyhrála Baráková, Svitáčková ze zdravotních důvodů neběžela.
        Žáci v branném běhu skončili devatenáctí, ve štafetě dvojic na 24. místě. Branný závod byl dobře organizačně zabezpečen a okresní radou hodnocen velice kladně a výtečně. Poděkování patří i oddílu hokeje za zapůjčený prostor. Závěrem můžeme hodnotit naše vystupování za dobré, i když určité nedostatky a mezery jsou stále, a ty bychom chtěli postupně odstraňovat a vylepšovat. Práce s mládeží je nelehká a časově náročná, a proto si přejme aby žáci a také dorostenci nám dělali do budoucna radost.

Stanislav Linhart

Zpráva o činnosti družstva žáků v roce 2002.
(Valná hromada - 7. 12. 2002)

           V letošním roce jsou žáci opět zapojeni v celoroční činnosti hry Plamen, která se skládá z několika disciplín. Běh požární všestranosti, štafeta dvojic, štafeta CTIF, útok CTIF, štafeta 4x60m a požární útok. V těchto disciplínách zatím nedosahujeme výraznějších úspěchů, pouze v požárním útoku. Předpokládáme, že v kategorii starších žáků se těmto disciplínám budeme věnovat více a v rámci celoroční činnosti figurovat v okrese na předních místech.
        V letech minulých bylo pouze dvakrát do roka setkání a těchto soutěží bylo málo. Okresní radou mládeže bylo schváleno a již druhým rokem probíhá Okresní liga mladých hasičů v požárním útoku. Toto má ohlas i mezi sbory a v letošním ročníku bylo v okresní lize zapojeno 55 družstev. I když se všechna družstva všech soutěží nezúčastňují, myslíme, že okresní liga má velice dobrou úroveň. Okresní liga mladých hasičů je sestavena z 13 soutěží a je bodována za umístění. 1. místo - 15 bodů, 2. místo - 12 bodů, 3. místo - 10 bodů; boduje se až do 10. místa.
        Naši mladí hasiči si v letošní sezoně vedli velice dobře, když nasbírali 95 bodů a po velkém napínavém boji skončili na 3. místě. První dvě místa obsadila družstva Výčap A a B. Také jsme se zůčastnili dvou soutěží v rámci kraje Vysočina. První soutěž proběhla 31. srpna na náměstí v Telči. Tato soutěž má slušnou úroveň a tak byl vypraven do Telče autobus, aby mohli sledovat výkony i rodiče a příznivci. Na této soutěži jsme se neztratili a skončili na 4. místě se svým rekordem a výsledným časem 16,10s. Další soutěž v rámci kraje se konala v Petrovicích, kde jsme skončili na 8. místě. Těchto lepších výsledků se dosahuje až v letošním roce, kdy byla zakoupena nová stříkačka a po její úpravě můžeme konkurovat špičkovým družstvům.
        Pro ročník 2002-2003 jsme opět zapojeni do hry Plamen. V říjnu proběhlo 1. kolo v Dalešicích, kde žáci jsou průběžně v polovině výsledné listiny.

Vedení kolektivu žákůNa začátek stránky ]